Beriete občanom vlastný názor, pán prezident

Autor: Filip Frič | 8.3.2016 o 10:00 | (upravené 8.3.2016 o 14:08) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  252x

Prezident republiky, ktorý by mal byť príkladom slobody a demokracie ako základných princípov tohto štátu, označil názor 200-tisíc za menejcenný, urobil z nich dobytok. A je to tak, nech si o ĽSNS myslíme čokoľvek. 

Mnohí z nás si ĽSNS môžu myslieť, že ide ideologicky o fašistickú stranu a tak ďalej. Jasné. Je to predsa náš subjektívny názor, ktorý by mal každý z nás mať. Avšak, ak takáto strana dostane od ľudí s volebným právom vyše 200-tisíc hlasov a vo voľbách získa 8%, treba to rešpektovať. Nášmu prezidentovi sa to nepodarilo. Tiež by mal mať svoj vlastný názor, avšak zastáva funkciu, v ktorej zastupuje všetkých občanov republiky a aj tých 200-tisíc, preto nemôže ísť proti svojim. V tomto prípade to však urobil, absolútne nezmyselne opľul názor ľudí, ktorých zastupuje a reprezentuje. On sa považuje za liberálneho človeka?

A s ním všetci, ktorí sa vyjadrujú v zmysle "ľudia, ktorí volili Kotlebu sú nevzdelaní hlupáci (len sme inteligenti, správni voliči, my vieme, čo je dobré a kiežby boli všetci ako my)". 

Ako by však povedal Ivan, žiaľbohu, a možno aj chvalabohu že žiaľbohu, základom slobody je sloboda názoru. Ľudia, ktorí označujú názor ostatných za menejcenný, nemôžu o sebe hovoriť, že sú liberálni a demokratickí, vrátane nášho pána prezidenta. 

Ja osobne z duše nenávidím ľudí, ktorí nerešpektujú názory iných, pretože práve takéto správanie je degradácia na úroveň totalitného režimu. Aj ja mám to ĽSNS svoj názor, nie práve pozitívny, ale takéto vyjadrovanie názoru nie je spôsob, je to krok späť. Preto skúsme vyjadrovať svoje názory inak a neurážať tých, ktorí majú iné názory ako my. V konečnom dôsledku, nenastal žiadny koniec sveta. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.

DOMOV

Minúta po minúte: Mediálny výbor čaká ešte Ťapáková a Dírer

O post šéfa zabojuje deväť kandidátov.

DOMOV

Publicista sa pripútal reťazou, nechce návrat komunistickej tabule

Niektorí obyvatelia ju nechcú späť.


Už ste čítali?