Čo mám robiť v sobotu?

Autor: Filip Frič | 6.2.2015 o 7:20 | Karma článku: 5,95 | Prečítané:  251x

Správ, blogov, diskusií a rôznych názorov na tému referenda o rodine je už tak veľa, že vlastne aj trochu pochybujem, že ten môj niekoho zaujme. Napriek tomu som sa rozhodol takýmto všedným spôsobom vyjadriť svoj názor a zamyslieť sa, či stojí za to sa referenda zúčastniť. 

Na začiatok chcem povedať prípadnému čitateľovi tohto blogu, že nepatrím ani medzi tých, ktorý referendum odmietajú a ani medzi tých, ktorí ho propagujú a obhajujú.  V posledných dňoch pred referendom som sa rozhodoval o tom, či sa referenda o troch otázkach o rodine zúčastním, alebo nie. Preto som si o tomto referende prečítal niekoľko článkov a diskusií, ktoré môj názor v konečnom dôsledku vlastne vôbec neovplyvnili, akurát ma rozbolela hlava z primitívnych vyhrotených názorov niektorých ľudí. Celé sa to zmenilo na spor dvoch táborov, ktorí sa navzájom urážajú a odsudzujú. 

Hoci referendum oficiálne nebojuje proti právam homosexuálne orientovaných, v skutočnosti sa týka hlavne obmedzení práv tejto skupiny ľudí. Všetci to vieme. Táto skupina ľudí raz za čas vyhlasuje, že jej tieto práva patria. Práva na manželstvo, rodinu, deti. V prvom rade chcem povedať, že homosexualitu považujem za prirodzenú. Dokonca, homosexualita sa prejavuje aj u niektorých zvierat, takže aj preto si myslím, že je v prírode prirodzená a určite to nie je choroba alebo výmysel. T íto ľudia sa takto narodia a nemôžu to ovplyvniť, preto jednoducho musia byť spoločnosťou akceptovaní. Teda, mali by byť. No ľudia na Slovensku sú vo všeobecnosti dosť konzervatívni, preto niektorí z nich homosexuálov nenávidia, hoci im osobne neškodia a práve im by nemuseli vadiť. Na druhej strane, homosexuáli organizujú provokačné dúhové protesty, ktorými sa chcú zviditeľniť a ukázať, no v skutočnosti len zhoršujú verejnú mienku o nich. Myslím si, že práve tí normálni jedinci z tejto komunity sa nepotrebujú takýmto spôsobom prezentovať, len aby všetci vedeli, že sú "odvážni", "nezávislí","nehanbia sa za to akí sú" a tak ďalej. Jednoducho si  strážia svoje súkromie, žijú tak, ako každý iný človek a poprípade majú svojich partnerov, s ktorými sa majú radi a hlavne nepotrebujú vytrubovať do sveta "SOM GAY!". Tak by to malo byť. No založenie rodiny a výchova detí, to už je celkom iná vec. Pretože tak ako tie zvieratá, ktoré majú sklony k homosexualite, tak ani ľudské homosexuálne páry nie sú prirodzene schopné medzi sebou splodiť potomka, a preto si myslím, že dieťa by nemalo byť vychovávané ani takýmto párom. Vraj mnohé dlhoročné americké štúdie preukázali, že na dieťa, ktoré je v takejto rodine vychovávané a vyrastá v nej, to žiadny negatívny vplyv nemá... Samozrejme, môžu mu dať lásku, domov, potrebné materiálne zabezpečenie a to dieťa môže mať v podstate fajn detstvo, no na psychický vývoj dieťaťa to nemusí mať zakaždým priaznivý vplyv a do života si ponesie zlý príklad rodiny, v ktorej chýba mužský alebo ženský vzor pri výchove a s tým môže mať problémy v dospelosti. Ale nemusí to tak byť, je o tom polemizujem, no naozaj si nemyslím, že je vhodné robiť na deťoch takéto pokusy. Pokiaľ by to aj prešlo a homosexuálne páry by si v budúcnosti mohli adoptovať deti, som zvedavý či si budú chcieť vziať do výchovy aj rómske deti, ktorých sú plné detské domovy. Ale možno im krivdím. 

 

Najviac na celom referende mi však vadia dve skupiny ľudí, ktoré majú na môj vkus, povedzme, že extrémne názory. Jednou z nich sú moderní, liberálne zmýšľajúci ľudia, ktorí sa bijú za práva homosexuálov a prehlasujú, že práve kvôli hlúpym zakomplexovaným ľuďom, ktorí sú za rodinu s jedným mužom a jednou ženou, sa nikdy nevyrovnáme západu a západnej kultúre a podobne. Ja naozaj neviem, či sa vôbec chcem vyrovnať nejakej západnej kultúre, ktorá je podľa mňa začína byť symbolom skazenosti, materializmu a morálnej dekadencie. Na druhej strane stoja ľudia, ktorí sedávajú v kostole v prvých laviciach, nikdy neboli a nie sú hriešni, oháňajú sa bibliou a tvrdia, že homosexualita je hriech alebo dokonca choroba. Pred pár dňami som bol už dokonca rozhodnutý, že sa referenda zúčastním, pretože je symbolom priamej demokracie a môžem konečne o niečom rozhodnúť ja sám. Ale potom som si položil asi tú najzásadnejšiu otázku - o čom vlastne rozhodnem? Čo sa zmení? Nehovorím o tom, čo sa zmení na papieri, ale o tom, čo to pre mňa bude znamenať v praktickom živote a ako to ovplyvní moju budúcnosť. Lebo asi nijak. A preto si myslím, že referendum je zbytočné. Ešte dodám, že nie kvôli tomu, že stojí 6 miliónov eur, lebo toľko peňazí sa v tomto štáte bežne minie na oveľa zbytočnejšie veci, ako sú napríklad stíhačky, alebo sa takáto suma zo štátneho rozpočtu využije na výstavbu nejakej obrovskej súkromnej haciendy ohradenej trojmetrovým múrom. Tým nechcem povedať, že mi je to ľahostajné, ale jednoducho to neovplyvním. No, to je všetko, ešte som chcel povedať že sa pôjdem dňa 7.2.2015 radšej sánkovať alebo kŕmiť kačky ku Toryse, lebo to je menšia strata času. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?