Krymské konšpirácie

Autor: Filip Frič | 6.3.2014 o 8:00 | (upravené 6.3.2014 o 20:21) Karma článku: 8,97 | Prečítané:  1502x

Rád by som na začiatok povedal, že tento článok je založený na tom, čo väčšina ľudí volá konšpiračné teórie a netrvám na tom, že presne takto to aj je (alebo by mohlo byť). Čítal som pár článkou s alternatívnymi informáciami a z toho som poskladal niečo ako mozaiku o tom, čo sa mohlo alebo malo diať na Ukrajine. Všetko len v teoretickej rovine.

Začnem od piky. Protesty na Ukrajine spustili ľudia, ktorí neboli spokojní so zlodejstvami vlády, ktorú si sami zvolili. Začalo to nevinne, najprv len pár desiatok ľudí na námestí v Kyjeve mrzlo a vyjadrovalo svoju nespokojnosť. O mesiac neskôr ich bolo plné námestie a podporovali ich osobnosti ako Vitalij Kličko, speváčka Ruslana alebo stará tvár ukrajinskej politiky Julia Tymošenková. Demonštranti ničili sochy Lenina a po policajtoch hádzali tehly. Už to nevyzeralo nevinne ako na začiatku, ale ešte stále nikto nepredpokladal čo sa bude diať. Teda, ľudia ako my to predpokladať nemohli. Zvrhlo sa to na vraždenie istými organizovanými skupinami, avšak nikto si vtedy nebol celkom istý, či sú to žoldnieri prezidenta Janukoviča alebo sú to Rusi.

Ukrajina má práve veľmi blízko k tomu, aby sa stala fašistickým štátom. Ako? Tak, že západ podporuje extrémne nacionalistické frakcie majdanu, inými slovami, podporuje neonacionalistov. Podporu schválil americký kongres, ide konkrétne o uznesenie 447, ktoré priamo frakcie takéhoto smeru podporuje. A prečo ich podporujú? Pretože ich cieľom je vytvorenie ohniska nestability priamo pri ruských hraniciach.

Napriek tomu, čo šíria západné médiá, Rusko bolo v najvyššej pohotovosti už možno aj mesiac predtým, než ruská armáda obsadila Krym. Dnes ma prekvapil istý redaktor televízie Markíza vyslaný na Krym. Po otázke redaktorky v štúdiu: "A čo na to ľudia žijúci na Kryme?" odpovedal niečo v zmysle: "Sú radi, že tam Rusi sú a chránia ich pred majdanom a fašistami, ktorí by im na polostrov priniesli len násilie, nepokoje a vraždenie. Teraz môžu pokojne žiť, chodiť do práce, do školy a nemusia sa ničoho báť". Prekvapilo ma, že asi neklamal.

Okrem iného, dnes unikol telefonický rozhovor medzi šéfkou zahraničných vecí EÚ Ashtonovou a ministrom zahraničných vecí Estónska Paetom. takmer v 10 minútovom rozhovore jasne naznačujú, že snajperi, ktorí zabili v Kyjeve 94 ľudí boli najatí samotnými vodcami majdanu! Z akého dôvodu strieľali do vlastných ľudí? A prečo sa k nám táto informácia dostáva takýmto spôsobom? Okrem iného, hovorí sa, že snajperi boli z Izraela a dokonca zabíjali aj ukrajinských policajtov. Izreal je jeden z najväčších spojencov USA. Ak sa tieto informácie potvrdia, akú reakciu môžeme očakávať od ukrajinského ľudu?

Niečo možno bolo naplánované dopredu a s jasným cieľom - a to konfrontovať sa s Ruskom a oslabiť ho tým, že získajú politickú kontrolu nad Ukrajinou.

 

Istá skupina expertov a intelektuálov prepojená na ruskú vládu, ktorá sa nazýva Izborsk Club (zložená aj z ruských generálov, či poradcov prezidenta), vydala vo februári tohto roku memorandum, v ktorom varuje o možných následkoch udalostí na Ukrajine.

Toto je stručný súhrn tohto memoranda, je to niečo ako predpoveď:

- Ruské vojenské jednotky budú nútené opustiť polostrov Krym a čiernomorský prístav Sevastopoľ

- Ukrajina a NATO spustia partnerstvo, ktoré bude mať za následok vznik vojenských základní NATO a USA na území Ukrajiny

- Nepokoje umožnia vznik základní na výcvik teroristov na východe Ukrajiny, tí by mali potom operovať v oblastiach Kaukazu, povodí rieky Volga a na Sibíri.

- Spôsob, akým majdan zvrhol vládu na Ukrajine sa začne praktizovať a presúvať do ruských miest, hlavne do tých, v ktorých žije viacero etnických skupín a panuje tam medzi nimi isté napätie.

Za predpokladu, že niečo také tam naozaj hrozilo, čudujete sa, že ruské vojská zasiahli na Kryme? Pri takýchto predpokladoch sa osobne nečudujem vôbec.

 

A ako sa takýto konflikt ďalej vyvíja? Ako príklad sa dá uviesť Sýria. Všetkému predchádza informačná vojna, obracanie informácií a reality na ruby. V tomto prípade informačnú vojnu vyhrávajú predstavitelia Európskej Únie a predstavitelia Americkej výkonnej moci.

Generál Leonid Ivašnov hovorí o tom, že je to spôsob, ktorý bol realizovaný už pri nacistickej propagande. Obraňujúcu stranu pritom obvinia z agresie a vykreslia ju pred celým svetom ako narušiteľa mieru. Niečo ako nový druh vedenia vojny. Pomocou tejto informačnej vojny by si na Ukrajine pripravili priestor a zámienku na presun armády. Už pred olympiádou v Soči priplávali do Čierneho mora americké bojové lode pod zámienkou ochrany a evakuácie amerických športovcov v prípade ich ohrozenia počas hier. Okrem toho v Európe pribúda počet amerických tankov. Po skončení informačnej vojny by sa tieto jednotky pripravovali na priame bojové operácie.

Ivašnov ďalej dodáva: "Predpokladám, že ministerstvo zahraničia už chápe, že sme vo vojne."

Všetko toto by malo byť impulzom k svetovej vojne. Známy americký disident Lyndon LaRouche sa v televíznej diskusií povedal, že ak bude USA pokračovať v takejto politike, svet zažije tento rok nukleárna vojnu a tým aj vyhladenie ľudstva.

Po tom, ako Rusko predbehlo tento sled udalostí, zasiahlo na Krymskom polostrove a Čína sa vyjadrila k jeho plnej podpore, takže bude zaujímavé ako sa to celé bude ďalej vyvýjať. Západ hrozí sankciami, Rusko odpovedá hrozbou znárodnenia všetkých zahraničných firiem na území Ruska a dokonca aj zahraničných bankových účtov v ruských bankách.

A Ukrajina? Dočasná vláda nemá dostatočnú podporu ani od ľudí, ani od ukrajinskej armády, len od EÚ, NATO, USA ktoré majú s Ukrajinou svoje vlastné záujmy. Po tom čo sa stalo a stále sa deje, už vytriezveli aj ľudia ako Kličko, ktorí to naozaj mysleli dobre. Asi jediné, čo by podľa mňa by im najviac pomohlo, je odpútať sa od vplyvu EÚ a NATO. 11 miliárd eur na postavenie sa na nohy (to im ponúkla EÚ) im dokáže dať aj Rusko, dokáže im dať aj päťkrát viac.

 

Na záver, rád by som poznamenal, že to, čo som napísal neberiem ako zaručene pravdivé fakty, akurát, že mi to do seba nejako logicky zapadá. Okrem oficiálnych informácií ktoré sa k nám dostávajú z každej strany som čítal hlavne alternatívne zdroje. Myslím, že aj keď s tým čo ste práve čítali celkom nesúhlasíte, tak verte, že zo všetkého sa dá niečo zobrať a tá pravda leží niekde uprostred.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Z paralelnej reality, v ktorej premiér uviazol, sa nemá šancu vymotať (týždeň podľa Schutza)

Minulosť už dobieha aj veľké ryby.

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?


Už ste čítali?